• خانه
  • مقصد ها
  • درباره ما
  • ارتباط با ما
  •  ماوی گشت مقصد وان

     

    درباره شهر وان ترکیه ..

    شهر وان ، مرکز استان وان بزرگترین شهر شرق ترکیه است . این شهر جزء شهرهای کردنشین ترکیه و مردم آن به زبان کردی کرمانجی صحبت می کنند . بسیاری از ایرانی ها برای تفریح ، سفر و خرید به شهروان می روند . شهر ساحلی وان شهری آرام برای آرامش و زیبا برای تفریح و تجارت است . از دیگر امتیازات دیگر این شهر غذاهای خوشمزه و با کیفیت بالا و قیمت پایین به همراه پیش غذا می باشد . پیشنهاد می کنم غذای ویژه ترک به نام :بورک ، دنر و پیش غذای بادمجان یوورت را حتما امتحان کنید .

     

     ماوی گشت مقصد وان

    دونر کباب : برای صرفه جویی در هزینه های خورد و خوراکتان از ساندویچ های ترک (دونرکبابب) که به زبان ترکی به آنها دوروم گفته می شود میل کنید . قیمت آنها حدودا 2 لیتر بوده و به طور کامل شما را سیر می کند زیرا حجمش زیاد است . کباب آدانا : نوعی کباب خوشمزه ترکی ( مثل کباب کوبیده خودمان ) که باب طبع ایرانیان است . کوفته : مواد تشکیل دهنده ی این غذا گوشت چرخ کرده ، جعفری ، فلفل و نمک می باشد . در رستوارن های شهر وان این غذا طرفداران زیادی دارد . پیده و لاهماجون : این غذا از خمیر نازک درست می شود و روی آن را موادی همچون گوشت خرد شده ی بسیار ریز ، پنیر و سبزیجات پر می کنند .

    وان ترکیه یکی از شهرهای تاریخی ترکیه است و قیمت آن به 7 هزار سال قبل از میلاد می رسد و در دوران تمدن اورارتویی پایتخت شد و هم اکنون نیز نشانه هایی از این تمدن دیده می شود . این شهر آثار تاریخی و طبیعی بسیار جالب و دیدنی دارد که به معرفی آن ها می پردازیم ..

    جاذبه های گردشگری شهر وان ..

    قلعه وان ، دریاچه ی وان ، جزیره و کلیسای آکدامار ( آختامار) ، خانه گربه های وان ، آبشار مرادیه ، مراکز خرید وان

    آب و هوای شهر وان ..

    شهر وان از لحاظ آب و هوایی ، قاره ای بوده و زمستان های بسیار سرد و پر برفی را دارا است . اما در تابستان هوای این شهر خشک و گرم می شود . در فصل بهار و پاییز عمده بارش های شهر وان رخ می دهد . کمترین دمای هوایی که تاکنون در این شهر ثبت شده است ،46/4 - درجه سانتی گراد است که درنهم ژانویه ی سال 1990 به ثبت رسیده است . بهترین زمان سفر برای سفر به وان در ترکیه ، اواخر فروردین تا مهر می باشد . همچنین علاوه بر هوای خوب می توانید در مراکز خرید این شهر از تخفیف زمستانی و تابستانی هم استفاده کنید .

    اطلاعات ضروری  درتوروان

    اختلاف ساعت وان ترکیه  با ایران : در نیمسال اول سال 1.5  و در نیمسال دوم سال 0.5

    زبان رسمی : ترکی استانبولی

    واحد پول : لیرترکیه

    کد کشور : 90+

    پلیس : 155

    آمبولانس :112